12 hours ago

  Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e parë trupin…

  Liridona Shala, e dashura e Faton Hajrizit, beson se ai është gjallë. Ajo tha se…
  12 hours ago

  Artan Hajrizi del me njoftim: Për ceromoninë e varrimit dhe…

  Vëllai i Faton Hajrizit, Artan Hajrizi, ka njoftuar se për arsye të mosinformimit se kur…
  12 hours ago

  Identifikohet i dyshuari që hodhi mjett shpërthyes afër Ujmanit

  Policia e Kosovës ka identifikuar të dyshuarin për hedhjen e një mjeti shpërthyes pranë Liqenit…
  2 days ago

  Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i…

  Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar pas vrasjes së Faton Hajrizit.…
  3 days ago

  Faton Hajrizi s’u dorëzua deri në fund, çfarë u gjet…

  Faton Hajrizi, i cili vrau policin Nikolla Krsmanoviq, është vrarë sot nga policia në një…
   3 days ago

   Daçiq: Faton Hajrizin e kemi ndjekur dy ditë në kamera, ishte gati të vriste dikë tjetër, vëllai i tij gënjeu për dokumentet

   Ministri i Brendshëm i Serbisë Ivica Daçiq ka mbërritur në Loznicë, në vendin ku pak më herët është vrarë Faton…
   5 days ago

   Presidentja Osmani udhëton për në samitin e liderëve të Komunitetit Politik Evropian në Mbretërinë e Bashkuar

   Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Mbretërinë e Bashkuar që do të ketë Republikën e…
   1 week ago

   Finalja në ‘Euro2024’ : Spanjë – Angli

   Spanja dhe Anglia do të luajnë të dielën nga ora 21:00 në finalen e madhe të EURO 2024 për të…
   1 week ago

   Studentët kosovarë pjesëmarrës në Lojërat Evropiane Universitare 2024

   Në mesin e 400 universiteteve nga 40 vende evropiane, flamuri i Kosovës valoi në ceremoninë hapëse të Lojërave Evropiane Universitare…
   1 week ago

   Hoxhaj: Paraushtarakët dhe kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

   Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se paraushtarakët dhe kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë…
   1 week ago

   Krasniqi dënon tentim vrasjen ndaj ish-presidentit Trump

   Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka dënuar tentim vrasjen ndaj ish-presidentit amerikan Donald Trump gjatë tubimit të…
   1 week ago

   UEFA e cakton gjyqtarin e finales Spanjë – Angli

   Komiteti i Arbitrave të UEFA-s ka njoftuar se François Letexier nga Franca do të jetë arbitri i finales së UEFA…
   1 week ago

   Sot publikohen rezultatet preliminare të regjistrimit të popullsisë

   Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) njofton se sot do të bëhet publikimi i rezultateve paraprake të Regjistrimit të Popullsisë,…
    2 weeks ago

    Lidhja e Bizneseve të Kosovës priti ne takim Unionin Shqiptaro-Gjerman.

    Kryetari i Lidhjes se Bizneseve të Kosovës, Besart Dreshaj më stafin e Lidhjes, priti në takim pune përfaqësuesit e Unionit…
    2 weeks ago

    Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë konsiderohet si pagë jetese

    Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë rezulton se përmbushin kriterin e pagës së jetesës sipas gjetjeve në publikimin “Një pagë…
    4 weeks ago

    Kryetari i LBK-së takon ambasadorin e Turqisë, flasin për mundësin e bashkëpunimit Kosovë-Turqi

    Kryetari i Lidhjes Bizneseve të Kosovës, Besart Dreshaj, më bashkëpunëtor vizituan Ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Tunç Angılı. Gjatë këtij…
    June 8, 2024

    Ekonomistët e shohin të gabuar “Supërpunën”, thonë se politikat afatshkurta s’e zgjidhin problemin e papunësisë

    Platforma “Superpuna”, e krijuar nga Qeveria e Kosovës me qëllim rritjen e punësimit të të rinjve, nuk është një nismë…
    June 5, 2024

    Lidhja e Bizneseve merrë pjesë në Forumin Ekonomik mes Turqisë dhe Kosovës

    Në Stamboll të Turqisë është mbajtur Forumi i parë ekonomik i bizneseve ndërmjet Kosovës dhe Turqisë. Në këtë takim, ishin…
    June 3, 2024

    Szunyog: BE-ja mbështet Kosovën me 75 milionë euro si pjesë e Paketës energjetike

    Bashkimi Evropian do ta mbështesë Kosovën me 75 milionë euro, si pjesë e paketës Energjetike. Këtë e ka konfirmuar, shefi…
    May 31, 2024

    Nënshkruhet marrëveshja për zhvillimin e projektit të ankandit të parë solar prej 100 MW

    Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli sot ka nënshkruar marrëveshjen për zhvillimin e projektit të ankandit të parë solar të vendit…
    April 1, 2024

    Dreshaj: Bizneset në gjendje ekzistenciale e disa në prag të falimentimit, shkak mungesa e Bordit të KPMM-së

    Kryetari i Lidhjes së Bizneseve të Kosovës (LBK), Besart Dreshaj, ka thënë për Ekonomia Online se shumë biznese janë “gjendje…
    Back to top button